با سلام خدمت شما عزیزان در این فیلم آموزشی اختصاصی تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان تعمیرگاه مجاز انواع جاروبرقی ما به آموزش تعمیر و عیب یابی دلایل داغ شدن بیش از حد جاروبرقی بوش می پردازیم. در زیر فیلم جهت اطلاع شما کاربر گرامی خلاصه ای از ویدیوی های آموزشی تعمیرات جاروبرقی بوش را بصورت متنی آورده ایم که بدانید در این فیلم چه چیزی را مشاهده می نمایید:

ویدیو آموزش تعمیر و عیب یابی دلایل داغ شدن بیش از حد جاروبرقی بوش

متن خلاصه ویدیو:

یکی از دلایلی که باعث داغ شدن بیش از حد جاروبرقی بوش مان می شود، پرشدن بیش از حد پاکت جاروبرقی می باشد، در این صورت موتور جاروبرقی تحت فشار قرار گرفته و آمپر بیش از حد خواهد کشید که باعث سوختن جاروبرقی مان در بغضی مواقع حتی باعث د فرمه شدن بدنه و تغییر شکل آن و یا حتی سوختن بدنه جاروبرقی می شود. بعد از چک کردن پاکت جاروبرقی نوبت به چک کردن فیلتر جاروبرقی می رسد، بعد از باز کردن درب جاروبرقی فیلتر جاروبرقی را از سرجایش در می آوریم این فیلتر پشت پاکت جاروبرقی بطرف الکتروموتور جارو قرار دارد بعداز در آوردن این فیلتر از سرجایش آنرا مقابل نور قرار می دهیم، اگر مسیرش مسدود نباشد نور براحتی از آن عبور می کند در صورت مسدود بودن آن نور به سختی از آن عبور خواهد کرد یا اصلا نور از فیلتر نمی تواند عبور کند، در این صورت فیلتر را شسته و در صورت امکان آنرا تعویض می نمائیم، دقت می کنیم در صورت شستن فیلتر آنرا تا خشک نشده سرجایش قرار ندهیم زیرا باعث می شود زمانی که جاروبرقی را روشن کنیم آب به داخل الکتروموتور جاروبرقی مان رفته و باعث سوختن آن شود. همچنین توصیه میکنیم دیگر مقاله با عنوان آموزش عیب یابی خرابی موتور و مکش جاروبرقی را نیز مطالعه نمایید.

یک فیلتر نیز در پشت جاروبرقی بوش قرار دارد که فیلتر هپا نام دارد، این فیلتر باعث می شود گرد و غبار در منزل پخش نشود، این فیلتر هم مانند فیلتر قبلی اگر منافذش مسدود شده باشد و خاکستر گرفته باشد وقتی جلوی نور می گیریم مشخص می شود. در این صورت باعث می شود گرد و خاک داخل جاروبرقی بماند و در پی آن خرابی الکتروموتور، بلبرینگ ها را به همراه خواهد داشت و بصدا در آمدن ناهنجار موتور خواهد شد در نهایت داغ شدن و سوختن جاروبرقی پیش خواهد آمد. بنابراین چک کردن دائمی این دو فیلتر و تعویض به هنگام آن می تواند کمک زیادی در داغ نشدن جاروبرقی بنماید.

یکی دیگر از دلایل داغ شدن الکتروموتور جاروبرقی مان مسدود بودن مسیر لوله و اتصالات جارو برقی می باشد، هرگاه در مسیر جاروبرقی تا کیسه آن توده آشغالی گیر کند باعث می شود موتور جاروبرقی بیش از اندازه کار کند تا بتواند مکش را انجام دهد در نتیجه سبب گرم شدن و حتی سوختن آن می گردد، برای باز کردن مسیر لوله ها و اتصالات جاروبرقی بعد از باز کردن لوله ها و اتصالات یک شیلنگ خالی آب را از سر لوله که جارو دارد کرده و از سر دیگر خارج می نمائیم، با این عمل لوله جاروبرقی تمیز می گردد و اشغالها از سر دیگر آن خارج می شوند. هیچ گاه با آب لوله های جاروبرقی را نشورید که باعث بو گرفتگی لوله ها جارو برقی تان خواهد شد، گاهی جاروکردن ذغال روشن و چیزهایی از این قبیل می تواند باعث داغ شدن و سوختن الکتروموتور جاروبرقی شما شود. در پایان امیدواریم این بحث مفید فایده بوده باشد لطفا با طرح سوالات و نظراتتون در سایت دیبا پشتیان ایرانیان تعمیرگاه مجاز و تخصصی انواع لوازم خانگی ما را در ادامه این راه یاری فرمائید.

در آخر امیدواریم که این فیلم آموزشی از تعمیرگاه دیبا پشتیبان ایرانیان بعنوان مرکز تعمیر انواع جاروبرقی برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد میکنیم سایر فیلم های آموزش تعمیرات جاروبرقی ما را نیز مشاهده نمایید.